logo ki-vi studio Foto, video a grafické služby

Ki-Vi Studio Karel Ille, Jindřichův Hradec

O mě

Trocha historie

K focení mne, již v dětství, přivedl můj starší bratránek, který fotil a měl doma ve sklepě temnou komoru s, pro mne v té době, tajemnou červenou žárovkou. Pamatuji si, že mě v dětství právě tím červeným světlem strašili, že je tam vchod do pekla a že odtud chodí čerti :-)

První foťák jsem dostal k vánocům v roce 1987. Byl to sovětský Sokol 2 (foto). Poté následovalo, sice z druhé ruky, ale funkční, vybavení temné komory. A koníček na celý život byl na světě. V době, kdy nebyl internet, bylo největším problémem shánění informací a postupů jak se co dělá. Velkým zklamáním proto pro mě byl fotografický kroužek při DDM. Kde jsem se nic nového nenaučil.

90 léta

Začátkem 90 let se mi do rukou dostala videokamera - žádná malá "dlaňovka", ale velká kamera na rameno, na velké kazety VHS. Natáčení mě opravdu nadchlo. V roce 1994 přišla první příležitost - celodenní natáčení svatby. Sice ještě půjčenou kamerou, ale zjistil jsem, že je to to čemu se chci v budoucnu věnovat.

Na střední škole mě oslovil třídní učitel (děkuji Ti Honzo!), zda bych se s ním a dalšími pracovníky školy nechtěl podílet na natáčení propagačního videa. S radostí jsem nabídku přijal a získal tak mnoho dalších zkušeností.

Po maturitě jsem nastoupil na Fakultu managementu VŠE, tenkrát vlastně ještě Jihočeské univerzity, na ediční oddělení. V pracovní náplni jsem mimo jiné měl také foto a video dokumentaci akcí na fakultě. Kromě zdokonalení se ve focení a natáčení jsem se naučil spoustu věcí, které použivám dodnes, tvořit www stránky, počítačovou grafiku, DTP sazbu.

Díky kamarádovi Vaškovi, který dělal redaktora, jsem se v roce 1996 dostal k Jindřichohradecké televizi jako externí kameraman. S JHTV jsem intenzivně spolupracoval asi 4 roky, potom již jen občas.

Pak to šlo v relativně rychlém sledu, pořídil jsem si videokameru S-VHS a kinofilmovou zrcadlovku Canon. Ze začátku jsem jen nesměle začal fotit a natáčet svatby, křtiny apod. V roce 2005 jsem si koupil první digitální zrcadlovku Canon EOS 300D (foto) a zařídil živnostenský list.

2008

V létě 2008 jsem narazil na inzerát společnosti Limon Fresh Concept na pozici fotografického asistenta. Firma se zabývala focením fotek pro fotobanky. Zde jsem se zdokonalil ve focení, práci se světlem, s modelem a hlavně v retušování fotek ve Photoshopu.

Odchod na "volnou nohu"

Na podzim 2010 jsem dospěl k rozhodnutí odejít ze zaměstnání a věnovat se jen svému podnikání. Od 1. 1. 2011 jsem "na volné noze". Zabývám se hlavně focením a grafickými pracemi, dále i tvorbou www stránek a natáčením.